H Διευθύντρια

Μουστάκα Θεοδώρα

ANAKOIΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι στο 3ο Γ/σιο Κοζάνης θα λειτουργήσει από το Δεκέμβριο 2017 έως το Μάρτιο 2018, πρόγραμμα επιμόρφωσης Β1 επιπέδου Τ.Π.Ε. για εκπαιδετικούς ΠΕ01, ΠΕ02,ΠΕ05,ΠΕ06,ΠΕ07και ΠΕ08. Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί, από σήμερα, Τετάρτη 15/11/2017 και μέχρι την Πέμπτη 23/11/2017 να υποβάλλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στην ηλεκτρονική διεύθυνση

Εγκύκλιο με το χρονοδιάγραμμα για την έναρξη της Ενισχυτικής Διδασκαλίας στα Γυμνάσια εξέδωσε το Υπουργείο Παιδείας.

Στο  ΦΕΚ 3638/Β/16-10-2017 δημοσιεύτηκε η με αρ. πρωτ. 167152/Δ2/6-10-2017 Υ.Α. με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την ενισχυτική διδασκαλία για το σχολικό έτος 2017-2018». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2017-2018 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα:

Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία

Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία

Μαθηματικά

Φυσική

Χημεία

Αγγλικά

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να ζητήσουν και να συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση, που θα λάβουν από τη γραμματεία του σχολείου, μέχρι την Πέμπτη 26/10/2017

Στα συνημμένα έγγραφα θα βρείτε το ΦΕΚ και την εγκύκλιο για την Ενισχυτική Διδασκαλία:

Την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για τα 5μελή συμβούλια των μαθητικών κοινοτήτων.
Συγχαρητήρια στα παιδιά που εξελέγησαν!

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας να προσέλθουν στο Σχολείο σήμερα, Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017, στις 5.30 μμ για μία ενημερωτική συνάντηση με τη Διευθύντρια, το Σύλλογο Διδασκόντων και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου.
Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς χτύπησε σήμερα, 11/9/2017, στις 9 πμ.
Η αυλή του σχολείου γέμισε και πάλι με την παρουσία των μαθητών της Β' και Γ' τάξης καθώς και των νέων μας μαθητών της Α' τάξης, που πέρασαν για πρώτη φορά την πόρτα του Γυμνασίου!
Μετά τον Αγιασμό και τις ευχές της νέας μας Διευθύντριας, κ. Θεοδώρας Μουστάκα, οι μαθητές μας παρέλαβαν τα βιβλία τους κι από αύριο είμαστε πανέτοιμοι να μπούμε στις αίθουσες!
Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά σε όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας!